Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

Moteriškų naktinių evoliucija ir kokius naktinius patartina dėvėti

Moteriškų naktinių evoliucija ir kokius naktinius patartina dėvėti

Moteriški naktiniai: ką dėvite lovoje?

Moteriški naktiniai bėgant metams drastiškai pasikeitė: nuo naminių chalatų iki gaminamų naktinių marškinėlių, pižamų ir slidžių, šilkinių naktinukų. Naktiniai moteriai kadaise buvo beformė mada, labiau skirti išlaikyti šilumą, o ne atrodyti gražiai ir jaukiai.

Nuo tada, kai XIX amžiuje atsirado siuvimo mašina, naktiniai drabužiai tapo prabangesni ir įvairesni. Būdami kūdikiai, mes nešiodavome šliaužtinukus ir bodžius. Tada mes perėjome prie pižamų ir naktinių drabužių kaip vaikai. Tiesą sakant, neseniai atliktas „Promopony“ tyrimas lėmė, kad trečdalis tėvų teigė, jog šiltas naktinis kostiumas yra būtinas drabužis jų mažyliams. Atrodo, kad tai daugiau prioritetas nei kvėpuojantys marškinėliai su plona medžiaga. Vaikų šilumos išlaikymas naktį yra daug svarbesnis, o suaugusiesiems lengviau įvertinti savo kūno temperatūrą ir nuspręsti, ar jiems reikia dar kelių sluoksnių lovoje. Galbūt todėl, kad dėl centrinio šildymo namai tapo šiltesni ir mes esame raginami pasirinkti mažesnį audinių sluoksnio skaičių lovoje, nei storas  pižamas? Naktinius tikrai valdo klimatas ir mūsų asmeninė mada.

Moteriški naktiniai

Naktiniai ir poilsio drabužiai yra populiarus jaukus derinys šiais laikais, todėl su jais lengviau atsipalaiduoti vakarais.

Šiais laikais naktinių marškinių, chalatų nebeliko. Visuomenė nebevadina, kad moterys turi būti apdairios ir apsigintų, kaip mes darėme Viktorijos laikais. Moterims buvo daroma įtaka užmaskuoti moteriškas linijas drabužių sluoksniais, kad visa tai neegzistuotų. Vyrai dėvėjo naktinius marškinius, panašius į moterišką tuniką viduramžiais. Tai buvo panaši apranga, kurią vyrai ir moterys nešiojo daugelį metų tokiose vietose kaip Roma ir Egiptas. Naktiniai buvo gaminami iš stačiakampio formos baltų skalbinių gabalų, skirtų sugerti kūno prakaitavimą.

Šilkiniai ir satininiai naktiniai

Moterų naktinių drabužių dizainas pasikeitė 1800-aisiais. Moteriškos suknelės buvo laisvos pjūvio ir minimalios. Buvo pristatyti nauji stiliai: V formos kaklas, apykaklės, virvelių stiliai ir rankovės, kurios buvo pagamintos iš plisuotos ar supintos medžiagos. Apyrankės buvo aprištos juostelėmis ir sagutėmis, drabužiai buvo papuošti karoliukais ir nėriniais. Maždaug 1890 m. atsirado  įvairių spalvų šilkas ir spausdinti piešiniai. Taigi moterys turėjo iš ko pasirinkti šiek tiek prabangesnį variantą. Netrukus pasirodė „Flannelette“ naktiniai marškiniai, siūlantys jaukią alternatyvą, tačiau vis tiek su moteriškais nėrinių ir juostelių papuošimais. Naktiniai marškiniai „Empire“ tada atrodė mados aukštuma, o vėliau - pagaminta iš šilko ir atlaso apdarai suteikiantys moterims seksualesnį vaizdą su nėriniais ar vientisa medžiaga. Daugelis naktinių drabužių elementų tapo panašesni į apatinį trikotažą, pasiūtą iš tų pačių viliojančių audinių.

Apibendrinant galima pasakyti, kad moters naktinių pasirinkimas labai priklauso nuo asmeninio skonio. Nes svarbiausia, ar norite kažko šilto, ko nors laisvo ir patogaus, ar moteriško ir viliojančio, moterys turi didžiulį pasirinkimą.

846 Comments